Dystrybutorzy kwiatów - poznajcie symulacje na przyszłość

W założeniu dystrybucja to działania, które mają gwarantować dostarczenie dobrego towaru w odpowiednie miejsce, w określonym czasie przy niskich kosztach tego działania. Jest to teoria, a jeśli ktoś w praktyce się tym zajmie pewnie doskonale wie, że różnie może to wyglądać. Nie ma takiego systemu działania w dystrybucji, który będzie w stanie sprawić, że szybko i tanio wszystko się zrobi zachowując wysoki poziom tych usług. Jest to praktycznie niemożliwe.

Widać to również w branży kwiatowej, gdzie mamy oczywiście do czynienia z bardzo delikatnym towarem, którego zniszczenie często ma miejsce. Dlatego właśnie firma w ramach działań dystrybucyjnych musi mieć dobre samochody, dobry magazyn i odpowiednio zorganizowany system sprzedaży. Nie jest to taka prosta sprawa i tak naprawdę to wszystko może niestety generować takie koszty, z którymi trudno będzie walczyć. To oczywiście sprawia, że niestety koszty kwiatów również będą większe niżby tego klienci oczekiwali. Kondycja sektora hurtowego branży kwiatowej.

Wydaje się, że w naszym kraju rynek kwiatów ma teraz bardzo poważny kryzys. Przewiduje się, że w kolejnym roku również będzie duży problem z działalnością i na rynku może znikać wiele firm, które nie będą sobie finansowo radzić. Pojawia się na pewno duże zagrożenie dla upadłości takich firm. Hurtownie albo bankrutują, albo też chwytają się czego mogą, aby tylko postarać się o znalezienie klientów i utrzymanie na rynku. Rynek detaliczny kwiatów to obecnie bardzo duża konkurencja i wydaje się, że tam konieczne będą jakieś zmiany, które usprawnią ten rynek i sprawią, że także jeśli chodzi o kwiaty będzie można liczyć, że hurtownie dobrze będą sobie radzić.

Prowadzenie rentownej kwiaciarni jest jednak bardzo trudne, ponieważ ta konkurencja na rynku jest znacząca i jest to problem naprawdę bardzo poważny. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że jeśli problemy mają kwiaciarnie to najczęściej te problemy będą miały także hurtownie. Coraz częściej jest między innymi problem z uzyskiwaniem zapłaty od odbiorców kwiatów. To sprawia, że hurtownia nie może sprawnie prowadzić swoich działań, ponieważ również ma poważne problemy na rynku.

Szuka się więc takich rozwiązań i ułatwień, które sprawią, że ten rynek rzeczywiście będzie się mógł zmienić i będzie można mówić o tym, że dystrybucja w przypadku kwiatów radzi sobie naprawdę dobrze. Najlepiej jednak radzą sobie na tym rynku doświadczone hurtownie, których oferta jest bardzo dobrze przygotowana i nie mają one problemów z działaniem również dlatego, że chcą się opierać na sprawdzonej grupie dobrych kontrahentów, którzy zawsze z takich usług będą chcieli korzystać.

Problemem dla rynku są jednoroczne firmy, które się pojawiają i niestety psują mocno ten rynek oferują ceny poniżej granicy opłacalności. Potem szybko upadają, le niestety ten zły, zepsuty rynek kwiatów zostaje i sprawia problemy firmom, które na tym rynku są już od lat. Dlatego wydaje się, że trzeba sobie dobrze przemyśleć jak ten rynek można zmienić i usprawnić jego funkcjonowanie.