W którą stronę zmierza hurtowy rynek kwiatów?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi jak to będzie wyglądać. Kluczowa sprawa to odpowiedź na pytanie jak z kłopotami jakie obecnie się pojawiają mogą sobie radzić hurtownie.

Branża jest obecnie raczej w kryzysie i wydaje się, że trzeba w końcu szukać takich rozwiązań, które mogą sprawić, że rynek będzie się zmieniał. Obecnie doświadczeni przedsiębiorcy, którzy mają najlepszą pozycję na rynku powinni mieć największe szanse na sukces. Jednocześnie jednak trzeba sobie jasno powiedzieć, że obecnie nadal rynek jest jednak problemowy.Dlatego wiele małych hurtowni obecnie odpada na rynku zostaje miejsce wyłącznie dla silnych firm, które będą dobrze sobie radzić na rynku.

Konkurencja będzie funkcjonować na pewno dobrze, ale wydaje się, że obecnie cały czas będzie wyglądać to tak, że rynek wymaga pewnego oczyszczenia. Na pewno ten rynek hurtowy kwiatów dość mocno się obecnie zmienia i raczej najbardziej liczyć się będą duże firmy, które mają zawsze dostęp do dobrych kwiatów w atrakcyjnej cenie. Liczy się na pewno duże i szerokie portfolio. Taka firma, która jest na rynku od lat najlepszą ofertę będzie w stanie przygotowywać. Dlatego wydaje się, że właśnie firmy, które chcą się liczyć cały czas muszą dbać o to co będą mieli do zaoferowania.

Sektor hurtowy w handlu kwiatami na pewno oczekuje na jakieś zmiany. Praktycznie tak samo jak w każdym obecnie rynku sprzedaży podobnie i w kwiatach znaczenie mają największe duże firmy, które są na rynku od lat i mają tą najlepszą ofertę. Ma to ogromne znaczenie i zawsze powinno być brane pod uwagę. Każdy kto chce się rozwijać musi myśleć o tym, by kreować taką firmę, która będzie dużym graczem na rynku. Jak się okazuje wiele osób obecnie stawia na konsolidację i takie propozycje cały czas budzą największe zainteresowanie.

Mniejsze firmy powinny myśleć o poszukiwaniu dla siebie takiego gracza, z którym będzie się można jakoś połączyć i popracować lepiej nad swoją pozycję. Rozwój firm zależny będzie od wielu różnych czynników, ale obecnie musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czy firmy, które u nas działają w branży i są tutaj od lat będą gotowe na to, by jakoś połączyć się z innymi firmami i zdecydować się na taką konsolidację, która sprawi, że ta marka razem będzie mogła się lepiej rozwinąć.

Nasi eksperci rynku kwiatowego raczej są podzieleni co do tego, czy nasze krajowe firmy w ogóle będą zdolne do tego, by pójść na takie łączenie się z innymi graczami, którzy do tej pory byli konkurentami. To bez wątpienia czas na przełamanie dla naszych przedsiębiorstw.