O historii przesyłek kwiatowych słów kilka

Oczywiście na początku XX wieku zdecydowanie kwiaciarnie wyglądały i funkcjonowały inaczej niż współcześnie.

Obecnie można tak naprawdę sprowadzać kwiaty z całego świata w ciągu jednej doby i dlatego ta oferta jaką mają kwiaciarnie są coraz lepsze. To co dziś jest normalnością wtedy miało dopiero swoje początku tak jak telefon czy telegraf. Obecnie tak naprawdę coraz częściej możemy słyszeć o tym, że kwiaty można wysłać z jednego miasta do drugiego bez większych problemów. I nie musi się to dziać w jednym kraju. Tak naprawdę można spokojnie wysłać kwiaty do adresata, który znajduje się przynajmniej kilka tysięcy kilometrów od nas.

Jak to się dzieje, że kwiaty dotrą tam w dobrym stanie, nie będą ani zwiędnięte ani też zniszczone?

To właśnie specyfika organizacji przesyłek kwiatowych. To wszystko zaczęło się już około 100 lat temu, gdy po raz pierwszy pojawił się na rynku pomysł nowoczesnej organizacji przesyłek kwiatowych. To wszystko zaczęło się dziać w Niemczech, gdzie prowadzona była kwiaciarnia rodziny Hubnerów. Dość szybko na berlińskim rynku się rozwinęła i zaczęła się pojawiać marka, która rzeczywiście była bardzo popularna. Udało się również zdobyć takich klientów jak między innymi przyszły cesarz. Dlatego z czasem kwiaciarnia wyposażała dwór w kwiaty i była już królewską.

Wtedy tak naprawdę pojawił się pomysł na nowoczesne organizowanie przesyłek kwiatowych. Oczywiście wysyłanie kwiatów pocztą było popularne już wcześniej. Jednak te kwiaty, które były dosyłane niestety nie docierały już w dobrym stanie do adresata. Dlatego właśnie Teodor Hubner na początku XX wieku wymyślił, że nie ma sensu przesyłanie kwiatów pocztą, ponieważ można złożyć zamówienie w kwiaciarni partnerskich w miejscu, gdzie będzie znajdował się adresat. To na pewno korzystne rozwiązanie i pomysł, który właściwie doprowadził do rewolucji na tym rynku.

Tak właśnie rozpoczęło się funkcjonowanie tego rynku kwiatów jeśli chodzi o przesyłki kwiatowe. Można było składać zamówienia bezpośrednio w kwiaciarni jak i też można się było decydować na składanie zamówienia bezpośrednio przez telegraf czy też telefon. Okazało się, że takie usługi sprawdziły się świetnie i wykonywane w stowarzyszonej kwiaciarni bukiety docierały do odbiorcy w stanie idealnym. Dzięki rosnącym możliwościom komunikacji również to składanie zleceń stało się oczywiście dużo łatwiejsze.

Rosnące zainteresowanie tymi usługami sprawiło, że zaczęły się one pojawiać dosłownie na całym świecie. Współcześnie tak naprawdę rynek florystyczny już na co dzień wykorzystuje to co wymyślił Hubner i obecnie trudno w ogóle wyobrazić sobie przesyłanie kwiatów w innej formie niż to co wymyślono już ponad 100 lat temu na terenie Niemiec. Te zmiany rynku były rzeczywiście kluczowe i obecnie są decydujące. Natomiast, jeśli chodzi o możliwości jakie mają obecnie kwiaciarnie to między innymi możliwość składania zamówień przez internet jak i też różne formy płatności, w tym także takie o zdalnym charakterze takie jak przelewy czy też płatność kartą kredytową.